Návody na montáž lemov

Úvod Návody

Návod na montáž nerezových lemov blatníkov v textovej podobe:

 

Upozornenie: Lemy sa musia nainštalovať podľa návodu, aby dobre sedeli – nestačí jednoduché priloženie k blatníku automobilu.


0. Lemy určené k lakovaniu je potrebné pre zakrytie ostrých hrán po nalakovaní opatriť bužírkou, ktorá je súčasťou balenia. Na lemoch lesk (chróm) a čiernej farby je bužírka už pripevnená.


1. V balení sú tenké nerezové pásiky, ktorými sa uchytí kryt lemu blatníka k blatníku automobilu. Pásky ohneme do tvaru „V" a postupne prevlečieme cez otvory, ktoré sú vytvorené v kryte blatníka.


2. Potom pásiky v ich strede ku krytu lemu stlačíme kliešťami.


3. Očistíme okraj blatníka vozidla, prípadne ošetríme antikoróznym prípravkom a potom prichystaný kryt lemu priložíme k blatníku tak, aby pekne lícoval. Následne prihneme pásky za okraj (záhyb) blatníka vozidla. U vozidiel, ktoré majú blatníky bez vnútornej hrany (záhybu) je potrebné kryty lemu blatníka poistiť i lepidlom alebo obojstrannou lepiacou páskou.


4. Opäť skontrolujeme, či kryt lemu dobre lícuje s hranou blatníka vozidla.


5. Pokiaľ kryt blatníka lícuje s hranou blatníka vozidla, pritlačíme postupne všetky pásky k okraju (záhybu) blatníka pomocou klieští.


6. Keď je montáž ukončená a kryt lemu blatníka bezpečne drží na blatníku vozidla, odstránime z krytu kryciu fóliu.

Copyright 2016 - 2024 © Lemy blatníkov (kryty blatníkov, autolemy) – lemynaauto.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa, súhlasíte s používaním nevyhnutných cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.